Şampiyon Öğrenci

Şampiyon Öğrenci Kitabının Açıklaması

şampiyon öğrenci ile ilgili görsel sonucu"Bir mücadelede ilk sırayı alan kişiye şampiyon denir. Şampiyonluğu bir takım alabileceği gibi bir kişi de tek başına şampiyon olabilir. Önemli olan şey yaşamın çok yönlü bir yarıştan ibaret olduğunu görebilmektir. Bir öğrenci için sınavlar tek başına bir amaç olmamalıdır. Çünkü sadece sınavlardaki şampiyonluğa odaklanmak yaşamdaki birçok güzelliği kaçırmaya neden olabilir. Bunun için her birey kendi yaşamının şampiyonu olmalıdır. Böyle bir hedef belirlendiği takdirde, yaşamın daha keyifli, huzurlu ve başarının daha kolay elde edilebileceğini göreceksiniz.

Başarı tesadüf değildir. Onu inşa etmek gerekir.

(Tanıtım Bülteninden)

Şampiyon Öğrenci (Kendi kendinize koçlukla);

Şampiyon Öğrenci Kitabı ile; Yoğun okul hayatınızın getirmiş olduğu stres, başarısızlık, verimli ders çalışamama, arkadaş ilişkileri gibi yaşamınızın diğer alanlarını da düzene koyarak yaşam dengenizi yeniden oluşturacaksınız.

Yaşamınızın ne kadar zengin olduğunu, çeşitli kaynaklarınızın farkına vararak elinizdekilerin değerini anlayacak böylece yeni bir bakış açısı kazanacaksınız.

Birçok öğrencinin doğru olarak bildiği, başarıya ulaşmanın saatlerce ders çalışmaktan ibaret olduğu düşüncesini değiştirerek hobilerinize de zaman ayırmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Bir taraftan okul başarınız artacak diğer yandan sosyal ilişkilerinizi geliştireceksiniz.

Her öğrencinin yaşadığı fakat kontrol etmekte zorlandığı sınav stresini tanıyacak ve baş etme yöntemlerini öğreneceksiniz.

Olumlu düşünmenin yaşamınızı nasıl etkileyip değiştirdiğini öğrenerek sınırlayıcı ve olumsuz düşünce kalıplarınızı değiştireceksiniz.

Sağlığınızdan sonra en değerli sermayeniz olan zamanınızı verimli şekilde kullanmayı öğrenecek böylece zaman sizi değil, siz zamanı yöneteceksiniz.

Çok çalışmak yerine etkin ve verimli çalışma becerisi kazanarak rakiplerinize fark atacaksınız.

Zayıf yönlerinizi fark edecek ve nasıl geliştireceğinize karar vereceksiniz.

Kendinizi daha iyi tanıyacak böylece yaşamdan ne istediğinizi bileceksiniz.

Planlı programlı olacak, karşılaştığınız sorunlarla nasıl mücadele edeceğinizi öğreneceksiniz. Böylece hedefinize daha kolay ve etkin bir şekilde ulaşacaksınız.

Elinizde olan fakat henüz farkında olmadığınız kaynaklarınızı daha etkin kullanmaya başlayacaksınız.

Başarının en önemli prensibi olan öz disiplininizi geliştirerek gündelik zevklerinizi erteleyecek hayallerinize ulaşmaya öncelik vereceksiniz.

Eski alışkanlıklarınızın yerine daha faydalı ve sizi geliştirecek yepyeni güzel alışkanlıklar edineceksiniz.

Yaşamdaki önceliklerinizi belirleyerek ertelemeyi bırakacaksınız.

Yaşam dengenizi kuracaksınız.

Yaşamınızın lideri olacaksınız.

  • Kitap Adı: Şampiyon Öğrenci
  • Yazar:Ömer Aktürk
  • Yayınevi: Cenevre Fikir Sanat
  • Sayfa Sayısı: 159
  • Ebat: 13,5 x 21
  • İlk Baskı Yılı: 2017
  • Baskı Sayısı: 1. Basım
Total Page Visits: 511 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir